NIDAGRAVEL - ŠTRKOVÉ ROHOŽE

ŠTRKOVÉ ROHOŽE NIDAGRAVEL

     Štrkové rohože Nidagravel® ponúkajú trvanlivú alternativu pevného a stabilného povrchu so všetkými svojimi prednosťami a plne rešpektujú životné prostredie pri zachovaní svojho estetického vzhľadu. Nidagravel® je značka pre veľkoformátové rohože určené pre stabilizáciu štrkových plôch a súčasné zadržanie dažďovej vody rýchlym vsakovaním. Štrkové chodníky, parkoviská, terasy alebo príjazdové komunikácie realizované s rohožami nidagravel® sú pevné a stabilné. Výrazne uľahčujú chôdzu i na vysokých podpätkoch, jazdu s kočíkom, na bicykli či v aute oproti jednoduchej štrkovej ploche. Na ploche s rohožami sa netvoria jamy, vyjazdené koľaje alebo mláky.

   Šesťstranná štruktúra bunky priemeru 49 mm, z ktorých je rohož tvorená ,umožňuje pevne zafixovať štrk . V závislosti na predpokladanom zaťažení dodávame 2 typy rohoží – s výškou 30 mm pre zaťaženie do 300 t / m² alebo 40 mm pre zaťaženie do 400 t / m². Po inštalácii na zarovnanú a zhutnenú plochu podkladu sa rohož zasype štrkom. Rohože je možné pokladať aj do mierneho svahu, a to do prevýšenia 15 stupňov.
Každá rohož má na spodnej strane privarenú geotextíliu (45g/m²), ktorá má nasledujúcí význam :

      1. zabraňuje prepadu štrku do podkladu a teda prípadnému vytlačeniu celej rohože nahor a tým uľahčuje údržbu (nieje treba dosýpať)
      2. prepúšťa vodu a zabraňuje tvorbe mlák
      3. zabraňuje prerastaniu buriny

Nidagravel® je odolný proti starnutiu, chemickej kontaminácii, mikroorganizmom a hlodavcom. Rohože sú celkom recyklovateľné.- Vlastnosti a prednosti štrkových rohoží Nidagravel® :
  • Stabilné, trvanlivé, mrazuvzdorné
  • 100% priepustné,100% recyklovateľné
  • Ľahké a ohybné – rýchla pokládka, ľahké tvarovanie rezom
  • Určené pre štrk do frakcie 16 mm
  • Rozmery rohože: 2400 x 1200 x 30 (40) mm alebo menšie: 1200 x 800 x 30 mm
  • Odolné proti tlaku do 300 (400) t/m2
  • Materiál: extrudovaný polypropylén (70% čistý PP , 30% recyklovaný PP), priemer buniek: 49 mm
  • Odolné k chemickým produktom
- Kam sa štrkové rohože Nidagravel® hodia?
   Akúkoľvek pozemnú plochu môžete upravit, spevniť a priepustne odvodniť pomocou štrkových rohoží nidagravel®. Vyberte si zo zoznamu nižšie uvedených ponúk a inšpirujte sa niekoľkými príkladmi realizácií.
Záhrady
   Páčia sa Vám záhrady s upravenými štrkovými cestičkami? Spevnite ich rohožami nidagravel®. Výsledok bude bezchybný.

Parkovacie plochy
   Pri realizácii menších i veľkých parkovísk (napr. pri nákupných centrách) sú rohože  nidagravel®  v mnohých európskych krajinách s obľubou používané už roky.

Príjazdové komunikácie
   Štrkové rohože nidagravel®  sa výborne osvedčujú pri realizácii prístupových ciest ako v modernom tak v rustikálnom prostredí

Verejné priestranstvá
   Štrkové rohože nidagravel® sú používané takmer vo všetkých európskych krajinách a ich obľuba rastie s dôležitosťou racionálne hospodáriť s vodou.

Cintorínske cesty

   Využitie povrchu cintorínskych ciest spevneného štrkovými rohožami nidagravel® ocenia návštevníci s problémovou chôdzou alebo na invalidných vozíkoch.

Ďalšie:
   Záhradné schody, Kempy, Záhradné reštaurácie, a pod.
  • Štrkové rohože nidagravel® predávame len v balení po paletách.